کاریزما کاریزما

استخدام و خدمات منابع انسانی

📒 چرا مدرک تحصیلی در استخدام، نباید از اولویت بالایی برخوردار باشد؟

شرکت‌های زیادی هستند که مدرک تحصیلی جز ضروریات و اولویت‌های استخدامی‌شان است. آنها فقط کسانی را استخدام می‌کنند که مدرک تحصیلی از دانشگاه‌های ویژه و با معدل‌های بالا داشته باشند.

بی‌خیال. آدم‌های باهوش فراوانی هستند که در دانشگاه نمی‌توانند خودشان را نشان دهند. در این دام نیافتید که بیندیشید برای گرفتن نتیجه، به افراد تحصیل‌ کرده از دانشگاه‌های خوب نیاز دارید. نود درصد مدیرعامل‌هایی که هم‌اکنون پانصد شرکت برتر آمریکا را رهبری می‌کنند، مدرک کارشناسی خود را از داشنگاه‌های شناخته شده نگرفته‌اند. در واقع بیشتر آنها مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه ویسکانسین گرفته‌اند نه هاروارد.

به راستی که بیش از اندازه در دانشگاه بودن به شما آسیب می‌زند. نوشتن یک نمونه است. زمانی که از دانشگاه بیرون می‌آیید باید خیلی چیزهایی که یاد گرفته‌اید را فراموش کنید. برخی از آموزش‌های نادرست که در دانشگاه یاد می‌گیرید:

هرچه یک نوشته درازتر باشد، مهم‌تر است.

گفتگوی رسمی بهتر از خودمانی بودن است.

به کار بردن واژه‌های قلمبه سلمبه گیرا است.

باید شمار واژه‌ها یا برگه‌های نوشته شما اندازه معینی باشد تا چیزی برای گفتن داشته باشید.

قالب، به همان اندازه یا بیشتر از محتوایی که می‌نویسید مهم است.

جای شگفتی نیست که چرا نوشته‌های کاری این اندازه خشک و پرواژه و پر از چرت و پرت است. آدم‌ها دارند به عادت‌های بدی که در دانشگاه‌ها یاد گرفته‌اند ادامه می‌دهند. تنها نوشتن هم اینجور نیست. مهارت‌های فراوانی هستند که در دانشگاه‌ها به کار می‌آیند ولی بیرون از آن ارزشی ندارند.

در پایان ترک‌کنندگان تحصیل، آدم‌هایی که معدل پایینی داشته‌اند، دانش‌آموختگان انجمن‌ها و حتی آنها که تنها به دبیرستان رفته‌اند را هم در نظر بگیرید.

برگرفته از کتاب بازانجام…